Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego w tradycji zwane świętem Trzech Króli. Za chwilę poświęcimy kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Formuła C+M+B 2018 oznacza Chrystus Mansionem Benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie. Użyty znak krzyża nie jest znakiem dodawania ale Chrystusa, który jednoczy i błogosławi w roku 2018.

Drodzy siostry i bracia, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze objawiać się będzie, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia. Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 1 kwietnia. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół Święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 14 lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 13 maja. Zesłanie Ducha Świętego 20 maja. Uroczystość Bożego Ciała 31 maja. W dniu 2 grudnia przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Chrystusowi, który był , który jest i który przychodzi, panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.

2. Nasza parafia została erygowana 08.12.2015 roku. Od grudnia 2016 roku Msze Święte odprawiane są w kaplicy. W 2017 roku w naszej parafii 51 dzieci otrzymało Sakrament Chrztu, 56 dzieci przystąpiło do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. W naszej parafii 6 par (w tym 4 w naszej kaplicy) otrzymało błogosławieństwo ślubne. Na drogę do wieczności odprowadziliśmy 12 parafian.

Z okazji Święta Trzech Króli nasza parafialna szopka wzbogaciła się o figury postaci Kacpra, Melchiora i Baltaza.

Inne informacje

Intencje różańcowe na październik 2021 r.

EWANGELIZACYJNA – Uczniowie misjonarze – Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii. PARAFIALNA: O

Send Us A Message