Ogłoszenia parafialne – Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 31.12.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa a zarazem ostatni dzień roku 2017. Dzisiaj wieczorem o godz.18.00 Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku. Można uzyskać odpust zupełny, jeśli wierny w pobożny sposób będzie uczestniczył w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane dobrodziejstwa w minionym roku.

2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze Św. w naszej kaplicy o godz. 10.00 i 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 (nie będzie Mszy porannej o godz. 8.00).

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Śww. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, a w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Msze Św. w tym dniu tak jak w niedziele czyli o 8.00, 10.00 i 11.30 Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Chrztu Pańskiego. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca stycznia. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych, które w dni powszednie, w czasie kolęd, odprawiane są tylko rano o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie członków Żywego Różańca.

4. W gablocie jest wywieszony plan tegorocznej Kolędy Parafialnej. Plan Kolędy jest wywieszony także na stronie internetowej parafii.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. Próba jasełek w czwartek 4 stycznia o godz. 18.00 w kaplicy. Proszę przyjść w strojach jasełkowych.

7. Nasza parafia oraz parafia Ks. kanonika Janusza Mathei z Giemlic organizuje pielgrzymko-wycieczkę w dniach od 04 do 10 czerwca 2018 roku do Krakowa, Łagiewnik, Zakopanego, Szczawnicy, Pragi, Kudowy Zdroju i Wrocławia. Cena 850 zł. i 60 euro. Zapisy telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Św. Szczegóły wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary, za przyjęcie kolędy parafialnej – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message