Ogłoszenia parafialne –  II Niedziela Adwentu 04.12.2022

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Adwentu, która Obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Do puszki wystawionej przy wyjściu z kaplicy i kościoła można złożyć swoją ofiarę na ten cel.

2. Zapraszamy na tradycyjne Roraty odprawiane w kaplicy o godz. 6.00 rano. Dorosłych i dzieci zachęcamy aby przychodzić na Roraty z lampionami. W Adwencie Msze Święte będą zasadniczo odprawiane w tygodniu    tylko o godz. 6.00. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie liturgiczne  Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła a w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu przypada VII rocznica utworzenia parafii, proszę o modlitwę w intencji naszej wspólnoty i w intencji parafialnych przedsięwzięć związanych z budową naszego kościoła. Msze Święte w uroczystość o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00

3. W środę po Mszy Roratniej o godz. 6.00 zapraszamy na różaniec odmawiany przez wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do Bierzmowania w 2023 roku.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W Adwencie wolontariusze w naszej parafii roznoszą opłatki a ofiary zbierane są na budowę naszego kościoła.

7. W przyszłą niedzielę pod kaplicą i kościołem po Mszach Świętych wolontariusze będą zbierać ofiary na pomoc dla ośmioletniej Laury Podulskiej z Pruszcza Gdańskiego, chorującej na nowotwór płuc. Obecnie środki potrzebne są na diagnostykę i leczenie w Niemczech.

8. Mam nadzieję, że za rok kolęda parafialna odbywać się będzie normalnie, tradycyjnie od drzwi do drzwi. Przez ostanie dwa lata w naszej parafii wprowadziło się wielu nowych parafian a plan kolędy z ubiegłych lat stał się nieaktualny, dlatego w tym roku kolęda parafialna jest  na zgłoszenie. Przez cały czas Adwentu proszę zgłaszać chęć przyjęcia kolędy parafialnej. Można to uczynić telefonicznie smsem 888 178 039, bezpośrednio po Mszach Świętych w zakrystii lub kartką wrzuconą na tacę podczas Mszy Świętych. Proszę też o postawę misyjną i zapytać sąsiadów czy chcą kolędy. Chciałbym aby kolęda objęła jak największą część naszej parafii. Przepraszam za tę niedogodność. Plan kolędy zostanie ogłoszony na Święta Bożego Narodzenia.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message