Ogłoszenia parafialne –  III Niedziela Adwentu 11.12.2022

Ogłoszenia parafialne –  III Niedziela Adwentu

11.12.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Gaudete czyli radości.

2. Zapraszamy na tradycyjne Roraty odprawiane w kaplicy o godz. 6.00 rano. Dorosłych i dzieci zachęcamy aby przychodzić na Roraty z lampionami. W Adwencie Msze Święte będą zasadniczo odprawiane w tygodniu    tylko o godz. 6.00. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Łucji a w środę – wspomnienie  Św. Jana od Krzyża.

3. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

4. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

5. Zachęcamy dzieci aby przygotowały własnoręcznie, ale też i z rodzicami, ozdoby choinkowe, które zawiesimy w przyszłą niedzielę na choince w kościele.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę oraz za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koncert odbędzie się w niedzielę18 grudnia w kościele Bł. M, Kozala w Pruszczu Gdańskim o godz. 16.00

8. Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przed kaplicą i kościołem po Mszach Świętych wolontariusze  zbierają ofiary na pomoc dla ośmioletniej Laury Podulskiej z Pruszcza Gdańskiego, chorującej na nowotwór płuc. Obecnie środki potrzebne są na diagnostykę i leczenie w Niemczech.

9. Mam nadzieję, że za rok kolęda parafialna odbywać się będzie normalnie, tradycyjnie od drzwi do drzwi. Przez ostanie dwa lata w naszej parafii wprowadziło się wielu nowych parafian a plan kolędy z ubiegłych lat stał się nieaktualny, dlatego w tym roku kolęda parafialna jest  na zgłoszenie. Przez cały czas Adwentu proszę zgłaszać chęć przyjęcia kolędy parafialnej. Można to uczynić telefonicznie smsem 888 178 039, bezpośrednio po Mszach Świętych w zakrystii lub kartką wrzuconą na tacę podczas Mszy Świętych. Proszę też o postawę misyjną i zapytać sąsiadów czy chcą kolędy. Chciałbym aby kolęda objęła jak największą część naszej parafii. Przepraszam za tę niedogodność. Plan kolędy zostanie ogłoszony na Święta Bożego Narodzenia. Proszę nie odkładać zgłoszenia na ostatnią chwilę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message