Zesłanie Ducha Świętego 15.05. 2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego (w tradycji zwaną Zielonymi Świątkami), która kończy w liturgii okres Wielkanocny. Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek Kościoła. Bóg objawił się w Starym Testamencie, Syn nauczał osobiście na ziemi, a jego służbę ukoronowało Zesłanie Ducha Świętego, którego obiecał. W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (26 maja) będziemy po raz pierwszy obchodzić w Juszkowie. Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy o godz. 10.00 od kapliczki ul. Raduńską w dół, a potem ul. Sportową do świetlicy juszkowskiej.

2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 10.00 i 11.30 (od czerwca także o godz. 8.00). Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Sprawy biurowe proszę zgłaszać bezpośrednio po Mszy Św. bądź telefonicznie ( tel. 888 178 039 ).

3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszej kapliczce codziennie bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedzielę po Mszy o godz. 10.00. W Borzęcinie tradycyjnie majowe o godz. 19.00 a na ul. Łąkowej (Os. Kwiatowe) o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na te nabożeństwa.

4. W domku parafialnym można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
5. Orkiestra miasta Pruszcz Gd. zaprasza na dzisiejszy ,,Koncert o zapachu wiosny”. W wykonaniu wiosenne utwory taneczno-kwiatowe. Centrum Sportu Pruszcz Gd. godz. 18.00 – wstęp wolny.

6. Chciałbym raz jeszcze podziękować za przygotowanie uroczystości poświęcenia kapliczki. Za ogrom pracy włożonej w budowę kapliczki i domku parafialnego oraz oprawę uroczystości: sprzątanie, strojenie, ukwiecanie i ogólne dopieszczanie kapliczki i domku. Dziękuję za waszą liczną obecność, za radosne dzielenie się kawą i ciastem. Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message