Wniebowstąpienie Pańskie 08.05.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która każe nam dążyć ku temu co ,,w górze” ponad tym co ziemskie i grzeszne. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Zesłanie Ducha Świętego. Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, zostaje przeniesiona, z racji dzisiejszej niedzieli, na poniedziałek 9 maja. W sobotę 14 maja będziemy liturgicznie obchodzić święto Św. Macieja apostoła.
2. Nasza kapliczka została poświęcona a zatem rozpoczyna się codzienna służba ku chwale Boga i zbudowaniu nas wiernych w wierze. Msze Św. w niedziele będą odprawiane o godz. 10.00 i 11.30 a w dni powszednie o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Sprawy biurowe proszę zgłaszać bezpośrednio po Mszy Św. bądź telefonicznie ( tel. 888 178 039 ).
3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszej kapliczce codziennie bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedzielę po Mszy o godz. 10.00. W Borzęcinie tradycyjnie majowe o godz. 19.00 a na ul. Łąkowej o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na te nabożeństwa.
4. Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za ofiary i za pracę jaką włożyliście w naszą wspólnotę parafialną, szczególnie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości poświęcenia kapliczki. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasz trud i ofiary.
5. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy tragicznie zmarłego + Grzegorza Dębskiego l. 40 z ul. Chabrowej. (Msze Św. w intencji Grzegorza zostaną odprawione tutaj w kapliczce: 25.05. i 15.06 o godz. 18.00 oraz w niedzielę 05.06. o godz. 11.30). Jego oraz Ks. Abpa seniora Tadeusza Gocłowskiego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message