PIELGRZYMKA „SANKTUARIA FRANCJI”

PIELGRZYMKA „SANKTUARIA FRANCJI”
PARYŻ – LOURDES – LA SALETTE – ARS SUR FORMANS – PARAY LE MONIAL
27.05 – 04.06.2019

DZIEŃ 1.   Poniedziałek, 27 maj 2019

Zbiórka uczestników pielgrzymki pod kościołem o godz. 1:30 w Juszkowie. Przejazd przez Niemcy do Francji. Śniadanie na trasie przejazdu we własnym zakresie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Metz na terenie Francji.

DZIEŃ 2.   Wtorek, 28 maj 2019

Po śniadaniu przejazd w kierunku Paray – Le – Monial, czyli Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa; nawiedzenie kaplicy, w której Pan Jezus objawił swoje Serce Św. Małgorzacie Marii Alacoque. Następnie wizyta w Ars sur Formans -miejscowości św. Jana Marii Vianney – znakomitego duszpasterza i patrona proboszczów. Nawiedzenie kościoła, gdzie znajduje się m.in. konfesjonał, w którym przez 40 lat, przez kilkanaście godzin dziennie św. Jan Marii Vianney spowiadał wiernych. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3.   Środa, 29 maj 2019

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Płaczącej w La Salette malowniczo położonego wysoko w Alpach – miejsca objawiania Matki Boskiej dwójce pastuszków: wówczas 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksymilianowi Giraud. Msza św., zwiedzanie sanktuarium, czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 4.   Czwartek, 30 maj 2019

Po śniadaniu Msza św. Wyjazd w stronę Lourdes. Po drodze postój w Carcassonne – średniowiecznym mieście – twierdzy, otoczonym podwójnym murem obronnym z 52 basztami. To unikat na skalę światową, stąd też widnieje na prestiżowej liście UNESCO. Zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Lourdes – jednego z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego za sprawą objawień, których doznała Bernadeta Soubirous w 1858 r. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5.   Piątek, 31 maj 2019

Śniadanie. Pobyt w Lourdes. Zwiedzanie z przewodnikiem terenu sanktuarium i miejsc związanych z życiem Bernadety Soubirous. Msza św. Po zwiedzaniu czas wolny – indywidualne modlitwy, kąpiel w basenach z wodą z Lourdes, wypoczynek. Po obiadokolacji udział w wieczornej procesji maryjnej ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 6.   Sobota, 1 czerwiec 2019

Wczesne śniadanie. Msza Święta. Wyjazd z Lourdes w kierunku słynnej Doliny Loary, wpisanej na listę UNESCO, za sprawą kilkuset zamków położonych wzdłuż biegu rzeki. Przejazd do Chennonceau – zwiedzanie „Zamku na wodzie” – jednego z najbardziej urokliwych zamków w regionie. Postój na obiadokolację na trasie i przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7.   Niedziela, 2 czerwiec 2019

Po śniadaniu przejazd od centrum Paryża – wizyta pod monumentalnym Łukiem Triumfalnym i rzut oka na słynne Pola Elizejskie. Nawiedzenie Sanktuarium Cudownego Medalika – miejsca objawień paryskich, gdzie Matka Boska nakazała Katarzynie Labouré przygotowanie medalika, który będzie zapewniać łaski tym, którzy go noszą. Msza św. Zwiedzanie Wieży Eiffla – wjazd na najwyższy taras widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Obiadokolacja w centrum miasta. Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 8.   Poniedziałek, 3 czerwiec 2019

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsza część zwiedzania Paryża: Wzgórze Montmartre – z Bazyliką Sacre Coeur, w której odbędzie się Msza św., spacer po dzielnicy. Przejazd ulicami miasta, wczasie którego zobaczymy najważniejsze obiekty (z zewnątrz): Muzeum Luwru, Place de la Concorde, Muzeum Armii z grobem Napoleona. Przejazd na spacer po Dzielnicy Łacińskiej, w czasie którego zobaczymy budynki Panteonu i Sorbony i dojdziemy na Wyspę Cite – zwiedzanie słynnej Katedry Notre Dame. Czas wolny na spacer wzdłuż Sekwany. Obiadokolacja. Przejazd do miejscowości Reims na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9.   Wtorek, 4 czerwiec 2019

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w stronę Polski, obiadokolacja na trasie. Przyjazd do Giemlic w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Przejazd autokarem z WC, klimatyzacją, TV i barkiem
8 noclegów w hotelach (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
8 śniadań i 8 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie)
Dodatkowa obiadokolacja w dniu powrotu na terenie Polski
Opiekę pilota – przewodnika
Ubezpieczenie NNW, KL (nie obejmuje chorób przewlekłych)
Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Wstępy: Wieża Eiffla, Zamek Chennonceau,
Przejazd kolejką na wzgórze Montmartre
Przewodnik lokalny w Lourdes
Inne opłaty lokalne i parkingowe

Termin pielgrzymki 27 maja – 4 czerwca 2019 r.

Koszt: 2300 zł + 150 euro (wstępy plus opłaty klimatyczne płatne w autokarze).
Wpłaty – 500 zł przy zapisie (zapisy do 10 listopada)

Do 15 grudnia – 500 zł
Do 15 stycznia – 500 zł
Do 15 lutego – 500 zł
Do 15 marca – 300zł

Wplata 150 ero w dowolnym terminie

Inne informacje

Send Us A Message