Pielgrzymka rowerowa do Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

1 sierpnia br. grupa naszych parafian wraz z księdzem proboszczem udała się na rowerowa pielgrzymkę do Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Trasa wiodła drogami, a czasami i bezdrożami Kaszub i Kociewia. Wycieczkę uatrakcyjniały piękne kaszubskie i kociewskie widoki. Pielgrzymi zatrzymali się na krótkie postoje przy sanktuarium pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a także w centrum Skarszew i Starogardu Gdańskiego. Największą atrakcją pielgrzymki było prawie godzinne zwiedzanie Świątyni wraz z przewodnikiem. W czasie zwiedzania można było usłyszeć o historii budowy Bazyliki, obejrzeć znajdujące się w niej obrazy i ołtarze a także częściowo zwiedzić pomieszczenia klasztorne ojców Cystersów.

Inne informacje

Send Us A Message