Pielgrzymka rowerowa do Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

1 sierpnia br. grupa naszych parafian wraz z księdzem proboszczem udała się na rowerowa pielgrzymkę do Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Trasa wiodła drogami, a czasami i bezdrożami Kaszub i Kociewia. Wycieczkę uatrakcyjniały piękne kaszubskie i kociewskie widoki. Pielgrzymi zatrzymali się na krótkie postoje przy sanktuarium pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a także w centrum Skarszew i Starogardu Gdańskiego. Największą atrakcją pielgrzymki było prawie godzinne zwiedzanie Świątyni wraz z przewodnikiem. W czasie zwiedzania można było usłyszeć o historii budowy Bazyliki, obejrzeć znajdujące się w niej obrazy i ołtarze a także częściowo zwiedzić pomieszczenia klasztorne ojców Cystersów.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2022.08.29 – 2022.09.04

Poniedziałek 29 sierpnia 2022 Godz. 7.00  O Boże błogosławieństwo w budowie kościoła   Godz. 18.00   O Boże błogosławieństwo 25 rocz. ślubu Angeliki i Grzegorza Wtorek

Send Us A Message