Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie Św. Marty, w piątek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli a w sobotę – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota i niedziela miesiąca sierpnia. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie i nabożeństwo Żywego Różańca. Szczególnie zapraszamy osoby, które wyraziły chęć wstąpienia do nowej Róży bo po nabożeństwie odbędzie się przydzielenie tajemnic różańcowych. W piątek 31 lipca od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

3. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu w tygodniu Msze Św. będą odprawiane na przemian rano i wieczorem. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. W niedziele pozostanie Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Dzisiaj po Mszach Św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. W sobotę zapraszamy na wycieczkę rowerową do Pelplina. Po drodze odwiedzimy Trąbki Wielkie, Skarszewy i Starogard Gdański. Długość ok. 60 km. Wrócimy pociągiem w późnych godzinach popołudniowych. Wyjazd po Mszy w sobotę o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie można wesprzeć pieniężnie akcję pomocową w ramach leczenia Piotrusia Gwiazdowskiego, który urodził się z poważną wadą krótszej nóżki i brakiem kości strzałkowej. Na drzwiach kaplicy znajduje się plakat z informacjami na temat tej akcji.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message