Ogłoszenia parafialne –  XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego oraz Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Elżbiety Węgierskiej a w piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie wypominki połączone z różańcem.

3. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

4. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

5. Wójt Gminy Pruszcz Gdański informuje, że od poniedziałku 14 listopada 2022 r. można składać wnioski o zakup preferencyjny węgla. Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej www.pruszczgdanski.pl w zakładce „Zakup preferencyjny węgla”.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message