Ogłoszenia parafialne –  XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego oraz Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Elżbiety Węgierskiej a w piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela w ciągu roku liturgicznego – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie wypominki połączone z różańcem.

3. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

4. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

5. Wójt Gminy Pruszcz Gdański informuje, że od poniedziałku 14 listopada 2022 r. można składać wnioski o zakup preferencyjny węgla. Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej www.pruszczgdanski.pl w zakładce „Zakup preferencyjny węgla”.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message