Ogłoszenia parafialne –  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

1. Przeżywamy dzisiaj XXXIV Niedzielę Zwykłą – Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą w ciągu roku liturgicznego. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Ofiarowania NMP, we wtorek – wspomnienie Św. Cecylii a w czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

2. Jutro w poniedziałek wyjątkowo Msza o godz. 8.00 po której rozpocznie się coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. O godz. 14.50 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego po której zakończymy adorację. Zachęcam aby znaleźć czas na chwile osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Nie będzie Mszy o godz. 18.00.

3. W sobotę 26 listopada o godz. 18.00 Msza za wstawiennictwem Św. Charbela. Przed Mszą o godz. 17.30 różaniec, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

4. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie po Mszy o godz. 11.30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój kaplicy i kościoła.

6. Wójt Gminy Pruszcz Gdański informuje, że od poniedziałku 14 listopada 2022 r. można składać wnioski o zakup preferencyjny węgla. Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej www.pruszczgdanski.pl w zakładce „Zakup preferencyjny węgla”.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W Adwencie wolontariusze w naszej parafii będą roznosić opłatki a ofiary zbierane będą na budowę naszego kościoła. Potrzebujemy osób, które wesprą to dzieło. Spotkanie dla wolontariuszy odbędzie się w poniedziałek 28 listopada po pierwszej Niedzieli Adwentu w kaplicy o godz. 19.00

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message