Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto Śww. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w piątek – uroczystość Wszystkich Świętych ( w naszej kaplicy Msze Św. o godz. 8.00 i 10.00 a po południu na starym cmentarzu o godz. 14.00 a na nowym o godz. 15.00) a w sobotę – wspomnienie liturgiczne Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny (Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 10.00)

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek, sobota i niedziela m-ca listopada. Z powodu przypadającej w piątek uroczystości odwiedzę chorych z posługą sakramentalną tydzień później 8 listopada a okazja do spowiedzi będzie w czwartek 31 października od godz. 16.30 (zapraszam szczególnie dzieci rocznicowe i komunijne). W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy wieczornej, a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W poniedziałki zaproszenie szczególnie kieruję do dzieci a także do tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii. Od 4 listopada w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 17.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, w soboty po Mszy o godz. 8.30. Wypominki można składać do skarbony przy wyjściu z kaplicy.

4. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w 2020 roku. Młodzież z klas VIII SP zapraszamy na spotkania przygotowujące do Bierzmowania w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również Dobre Nowiny.

6. W ubiegłą niedzielę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebrano 1008 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Parafia organizuje pielgrzymkę do Libanu do grobu Św. Charbela i innych świętych. Termin pielgrzymki: od 18 do 26 lutego 2020 r. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższe informacje w zakrystii po Mszach Świętych.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Eugenię Kozakiewicz l. 84 z ul. Widokowej.  Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message