Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II cywilizacja życia” Młodzież z naszej parafii przeprowadza zbiórkę pieniężną do puszek na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszej parafii przeżywamy odpust ku czci Bł. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30 zostanie odprawiona przez ks. kanonika Piotra Zygmunta wiceoficjała Trybunału Metropolitarnego Diecezji Gdańskiej. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – święto Św. Łukasza ewangelisty a  w piątek – wspomnienie Św. Jana Kantego.

2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W poniedziałki zapraszamy na różaniec szczególnie dzieci z naszej parafii i te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00  spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej do sakramentu Bierzmowania w 2024 roku.

4.  W ubiegłą niedzielę do puszek na kwiaty i wystrój kaplicy oraz kościoła zebraliśmy 755 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message