Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie  do specjalnych skarbonek wystawionych przy wyjściu z kaplicy i kościoła można złożyć ofiarę na Papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież i dzieci w rozwijaniu talentów i w kształceniu.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie liturgiczne Bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa a w sobotę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. W sobotę przypada 43 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie po Mszach Św. wieczornych a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam dzieci na nabożeństwo różańcowe w poniedziałki przez cały październik.

4. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci patrona Bł. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona przez ks. kanonika Marka Mierzwę o godz. 11.30

6. Pani Agata – sołtys Juszkowa, planuje uruchomienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku (55+). Pierwsze, pilotażowe spotkanie w świetlicy w sobotę 16 października o godz. 15.00. Gościem spotkania będzie specjalista ds. bezpieczeństwa pan Mariusz Wojtalewicz, który opowie o bezpieczeństwie osób starszych w odniesieniu do oszustw metodą ,,na wnuczka”.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message