Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i XXI Dzień Papieski. Tradycyjnie  do specjalnych skarbonek wystawionych przy wyjściu z kaplicy i kościoła można złożyć ofiarę na Papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież i dzieci w rozwijaniu talentów i w kształceniu.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie liturgiczne Bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa a w sobotę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. W sobotę przypada 43 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie po Mszach Św. wieczornych a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam dzieci na nabożeństwo różańcowe w poniedziałki przez cały październik.

4. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci patrona Bł. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona przez ks. kanonika Marka Mierzwę o godz. 11.30

6. Pani Agata – sołtys Juszkowa, planuje uruchomienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku (55+). Pierwsze, pilotażowe spotkanie w świetlicy w sobotę 16 października o godz. 15.00. Gościem spotkania będzie specjalista ds. bezpieczeństwa pan Mariusz Wojtalewicz, który opowie o bezpieczeństwie osób starszych w odniesieniu do oszustw metodą ,,na wnuczka”.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message