Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić w całej Polsce 18 Dzień Papieski i po Mszach zostanie przeprowadzona przez młodzież tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzić odpust ku czci naszego patrona Bł. Ks. Jerzego. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30 Msza będzie koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. prałata Daniela Nowaka, proboszcza z Wejherowa, budowniczego kościoła i sanktuarium Męczeństwa w Piaśnicy.

2. Zapraszamy na tradycyjne w październiku nabożeństwa różańcowe. Codziennie po wieczornej Mszy Św. a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00

3. Wyjątkowo w czwartek 11 października Msza Św. zostanie odprawiona tylko o godz. 8.00 rano.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. (w czasie tej Mszy zostaną poświęcone różańce, z którymi dzieci będą przystępować do Pierwszej Komunii Św.). Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 Kandydaci z klas 8 –ch mają swoje spotkania w tym tygodniu ( w środę o godz. 19.00 – po Mszy i nabożeństwie różańcowym lub w sobotę o godz. 11.00 )

5. Grupa młodzieżowa Oazy ma swoje spotkanie we wtorki w salce o godz. 18.45. Zapraszamy młodzież z klas od 6 do 8. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy do salki na spotkanie młodzież starszą – klasy III gimnazjalne i szkoła średnia.

6. Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie zaprasza na Adorację połączoną z modlitwą o uzdrowienie dla małżeństw pragnących potomstwa. Każdy 8 dzień miesiąca o 19.30. Najbliższe spotkanie 8 października.

7. Ks. Abp Metropolita Gdański zaprasza na koncert upamiętniający Ojca Św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Papieża. Koncert odbędzie się dzisiaj 7 października o godz. 17.00 w Bazylice Św. Brygidy, gdzie znajduje się Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny. Wstęp wolny.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message