Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Wacława, we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała a w środę – wspomnienie Św. Hieronima, w czwartek – wspomnienie Św. Teresy od dzieciątka Jezus a w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca października. W piątek odwiedzę od godz. 9.00 chorych z posługą sakramentalną a po południu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi (szczególnie zapraszam dzieci i tegoroczne dzieci pierwszokomunijne). Nabożeństwa eucharystyczne będą połączone z nabożeństwami różańcowymi wszak październik to miesiąc różańcowy. W niedzielę po Mszy i nabożeństwie o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych.

3. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.30 do kaplicy.

4. Zapisy dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2021 roku odbędą się dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30. Dzisiaj po Mszy o godz. 18.00 zapisy do Bierzmowania młodzieży z klas VIII SP. Młodzież przystąpi do Bierzmowania w 2022 roku. Młodzież będzie miała spotkania w tygodniu w salkach. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy o godz. 18.00.

5. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Dzisiaj po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za poświęcenie i czas oraz pracę jaką Panie z Aktywu Parafialnego włożyły w przygotowanie ostatnich uroczystości. Dziękuję również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom młodzieży, bierzmowanej w tym roku za przygotowanie obejścia wokół i kaplicy przed uroczystościami parafialnymi. Bóg zapłać.

7. Zmarł + Ryszard Beksiński, długoletni organista w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu. Jego pogrzeb odbył się w sobotę ale w środę o godz. 18.00 w Pruszczu zostanie odprawiona Msza Św. w jego intencji.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message