Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

2. Ks. bp. Jacek Jezierski Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej wizytuje kanonicznie naszą wspólnotę parafialną. Ks. biskup będzie nam towarzyszył w czasie Mszy o godz. 10.00 i 11.30 a o godz. 13.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się na terenie budowy krótka uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego i wmurowania aktu erekcyjnego naszego kościoła.

3. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w przyszłą sobotę po Mszy o godz. 8.00

4. Zapisy dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2021 roku odbędą się za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30. Za tydzień również w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 zapisy do Bierzmowania młodzieży z klas VIII SP. Młodzież przystąpi do Bierzmowania w 2022 roku.

5. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. w przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

7. W dniu 27 września o godz. 14:00 w kościele pw. Św. Jacka w Straszynie zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony i w intencji rolników z Gminy Pruszcz Gdański. Rolników i Ich rodziny zapraszamy do uczestnictwa. Msza będzie też dostępna on – line na stronie gminy.

8. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje kursy językowe w ramach Katolickiego Studium Języków Obcych. Szczegóły znajdują się na plakacie umieszczonym w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message