Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we wtorek – wspomnienie Św. Wacława, w środę – święto Śww. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek – wspomnienie Św. Hieronima, w piątek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus a w sobotę – wspomnienie Śww. Aniołów Stróżów.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek, sobota i niedziela m-ca października. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 16.30(zapraszam szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe). Chorych i starszych z posługą sakramentalna wyjątkowo odwiedzę w piątek 8 października. Nabożeństwo eucharystyczne i różaniec (wszak październik to m-c różańcowy) po Mszy Św. o godz. 18.00. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszam dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00 na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w 2022 roku. Młodzież z klas VIII SP zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę 3 października po Mszy o godz. 18.00. Chciałbym także bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości Bierzmowania w naszej parafii, za pracę, poświęcenie i ofiarowany czas składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy gościć pana Jacka Pajora legata świeckiego Zakonu Templariuszy, który przywiezie dla naszej parafii relikwie Św. Charbela. Jest to dla nas okazja szczególna by podziękować Bogu podczas Mszy Świętej z obecność relikwii w naszej wspólnocie. Tak jak w ubiegłą niedzielę tak i dzisiaj można wesprzeć materialnie chrześcijan w Libanie (pomoc w tym kraju jest kierowana nie tylko dla chrześcijan ale do wszystkich dotkniętych kryzysem w tym kraju – Ofiary prosimy kierować na konto : FUNDACJA TEMPLARIUSZY nr konta : 60 1950 0001 2006 0012 1610 0002 Tytułem : pomoc dla LIBANU.  Do wystawionych koszyka i skarbony  można złożyć lekarstwa (lista leków znajduje się na stronie internetowej naszej parafii) oraz ofiary pieniężne.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

6. Pielgrzymka autokarowa do Świętego Krzyża, Wadowic i innych miejsc wyruszy w nocy z wtorku na środę zbiórka przy kaplicy o godz. 2.15

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message