Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Jana Chryzostoma, we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża ( w parafii matce w Pruszczu odpust parafialny – Msze odpustowe o godz. 11.00 i o 18.00), w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek – wspomnienie Śww. Męczenników Korneliusza i Cypriana a w sobotę – święto Stanisława Kostki, patrona Polski.

2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój kaplicy i kościoła. W ubiegłą niedzielę na pomoc Afgańczykom z inicjatywy Episkopatu Polski zebraliśmy 696 zł. Bóg zapłać z hojne serce, pieniądze zostały już wpłacone na konto Caritas.

3. W poniedziałek 13 września obchodzimy dzień fatimski a o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową.

4. We wtorek 14 września rozpocznie się nowenna przed uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 18.00. Pierwsze spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu połączone z próbą śpiewu. Obecność kandydatów obowiązkowa. Następne spotkania o godz. 19.00 w kościele w Juszkowie.

5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w 2022 roku.

6. W niedzielę 25 września będziemy gościć na Mszy św. o godz. 11.30 pana Jacka Pajora legata świeckiego Zakonu Templariuszy, który przywiezie dla naszej parafii relikwie Św. Charbela. Prawdopodobnie razem z nim przyjadą goście z Libanu z klasztoru w Annaya. Będzie to dla nas okazja szczególna by podziękować Bogu z obecność relikwii w naszej wspólnocie. Za tydzień w niedzielę 19 września będzie można wesprzeć materialnie chrześcijan w Libanie (pomoc w tym kraju jest kierowana nie tylko dla chrześcijan ale do wszystkich dotkniętych kryzysem w tym kraju). Do wystawionych koszyka i skarbony będzie można złożyć lekarstwa (lista leków znajduje się na stronie internetowej naszej parafii) oraz ofiary pieniężne. W przyszłości relikwie Bł. Jerzego Popiełuszki i św. Charbela zostaną uroczyście zainstalowane w naszym kościele. 

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę

Lista leków dla potrzebujących w Libanie

Powered By EmbedPress

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message