Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w środę – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej a w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.

2. Rozpoczął się miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy o 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz.8.00

3 W sobotę 7 października będzie miała miejsce ogólnopolska akcja ,,Ratuj różańcem Polskę i świat” czyli modlitwa różańcowa na granicach kraju. Szczegóły akcji i wykaz kościołów stacyjnych na plakacie i ulotkach.

4. Za tydzień w niedzielę 8 października na Mszy o godz. 11.30 poświęcę różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. po Mszy spotkanie dla dzieci. Msza Św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 8 października o godz. 16.00 – obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. W piątek o godz. 9.00 odwiedzę chorych naszej parafii z posługą sakramentalną a od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. W sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP.

6. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem ,,Idźmy naprzód z nadzieją” a po Mszach Św. zostanie przeprowadzona tradycyjna zbiórka do puszek na dzieło fundacji Nowego Tysiąclecia.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message