Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Śww. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, we wtorek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty a w czwartek – wspomnienie Św. Ojca Pio.

2. Trwa nowenna przed uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 18.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszam w niedzielę 26 września po Mszy o godz.18.00 na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w 2022 roku

3.  Za tydzień w  niedzielę będziemy gościć na Mszy św. o godz. 11.30 pana Jacka Pajora legata świeckiego Zakonu Templariuszy, który przywiezie dla naszej parafii relikwie Św. Charbela. Prawdopodobnie razem z nim przyjadą goście z Libanu z klasztoru w Annaya. Będzie to dla nas okazja szczególna by podziękować Bogu z obecność relikwii w naszej wspólnocie. Za tydzień w niedzielę 19 września będzie można wesprzeć materialnie chrześcijan w Libanie (pomoc w tym kraju jest kierowana nie tylko dla chrześcijan ale do wszystkich dotkniętych kryzysem w tym kraju – Ofiary prosimy kierować na konto :

FUNDACJA TEMPLARIUSZY nr konta : 60 1950 0001 2006 0012 1610 0002

Tytułem : pomoc dla LIBANU.  

Do wystawionych koszyka i skarbony będzie można złożyć lekarstwa (lista leków znajduje się na stronie internetowej naszej parafii) oraz ofiary pieniężne. W przyszłości relikwie Bł. Jerzego Popiełuszki i św. Charbela zostaną uroczyście zainstalowane w naszym kościele. 

4. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój kaplicy oraz kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję paniom, które troszczą się porządek i wygląd naszej kaplicy i kościoła.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message