Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Śww. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, we wtorek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty a w czwartek – wspomnienie Św. Ojca Pio.

2. Trwa nowenna przed uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 18.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszam w niedzielę 26 września po Mszy o godz.18.00 na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w 2022 roku

3.  Za tydzień w  niedzielę będziemy gościć na Mszy św. o godz. 11.30 pana Jacka Pajora legata świeckiego Zakonu Templariuszy, który przywiezie dla naszej parafii relikwie Św. Charbela. Prawdopodobnie razem z nim przyjadą goście z Libanu z klasztoru w Annaya. Będzie to dla nas okazja szczególna by podziękować Bogu z obecność relikwii w naszej wspólnocie. Za tydzień w niedzielę 19 września będzie można wesprzeć materialnie chrześcijan w Libanie (pomoc w tym kraju jest kierowana nie tylko dla chrześcijan ale do wszystkich dotkniętych kryzysem w tym kraju – Ofiary prosimy kierować na konto :

FUNDACJA TEMPLARIUSZY nr konta : 60 1950 0001 2006 0012 1610 0002

Tytułem : pomoc dla LIBANU.  

Do wystawionych koszyka i skarbony będzie można złożyć lekarstwa (lista leków znajduje się na stronie internetowej naszej parafii) oraz ofiary pieniężne. W przyszłości relikwie Bł. Jerzego Popiełuszki i św. Charbela zostaną uroczyście zainstalowane w naszym kościele. 

4. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój kaplicy oraz kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję paniom, które troszczą się porządek i wygląd naszej kaplicy i kościoła.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message