Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Św. (w parafii – matce w Pruszczu Gdańskim odpust, tradycyjnie sumy odpustowe o godz. 11.00 i 18.00) w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej a w sobotę – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

2. W sobotę 16 września wyruszamy na rowerową pielgrzymkę do sanktuarium Maryi Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Wyruszamy po Mszy o godz. 8.00. Prosimy zabrać ze sobą oprócz roweru, kask rowerowy, coś do jedzenia, coś przeciwdeszczowego i pieniądze na przejazdy kolejką. Trasa przejazdu rowerem to ok. 70 km.

3. Spotkanie i zapisy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w roku 2018 odbędzie się dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30, natomiast zapisy i pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 11 września o godz. 18.30

4. W środę 13 września przypada 100 rocznicę V objawienia MB w Fatimie, zapraszamy na różaniec fatimski przed Mszą o godz.17.30

5. Za tydzień niedzielę po Mszach Św. będziemy do puszek zbierać ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

7. W sobotę 30 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową śladami ostatniej drogi bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 110 zł. Zapisy po Mszy Św. bądź telefonicznie.

8. Katolickie Studium Języków Obcych przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu prowadzi naukę języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Szczegóły znajdują się na plakacie.

9. Nasza kaplica wzbogaciła się o nowy konfesjonał, w którym można wyspowiadać się także na siedząco i bez obawy, że ktoś przypadkowo usłyszy treść spowiedzi. Jest to udogodnienie szczególnie dla osób starszych, którym jest trudno klęczeć. Chciałbym jeszcze bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości dożynkowej w naszej parafii. Za Waszą pracę, trud i poświęcony czas – wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności + Jadwigę Plombon l.79 z ul. Sportowej. Wieczny odpoczynek…

Inne informacje

Send Us A Message