Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Augustyna a we wtorek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu w dni powszednie zasadniczo Msze będą odprawiane na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano. Od września w niedziele powróci Msza wieczorem w kaplicy o godz. 18.00 a w dni powszednie od poniedziałku do piątku Msze wieczorem o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek, sobota i niedziela m-ca września. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Zapraszamy na tradycyjny wyjazd rowerowy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Trasa około 75 km. Wyjazd w sobotę 2 września o godz. 9.30 spod kaplicy powrót kolejką SKM z Wejherowa późnym wieczorem.

5. Za  tydzień w niedzielę podczas Mszy będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego a podczas Mszy o godz. 11.30 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

6. W niedzielę 10 września po Mszy o godz. 11.30 będą zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w 2024 roku a po Mszy o godz. 18.00 zapisy młodzieży do sakramentu Bierzmowania w 2025 roku.

7. Wójt Gminy Pruszcz Gdański zaprasza na dożynki gminne w niedzielę 3 września w Cieplewie (przy Ośrodku Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej). W programie: o godz. 12.00 Msza Święta dziękczynna a później różne atrakcje, m.in. koncerty, konkursy, coś dla ciała i dla ducha.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message