Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła 26.08.2018 r.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego oraz uroczystość NMP Częstochowskiej. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Moniki, we wtorek – wspomnienie Św. Augustyna a w środę – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

2. Od września, na prośbę wielu parafian, będzie odprawiana wieczorna Msza Św. w niedziele o godz. 18.00. Ta Msza wejdzie na stałe do rozkładu nabożeństw w niedziele oprócz miesięcy wakacyjnych – lipca i sierpnia oraz czasu kolęd w styczniu.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota i niedziela miesiąca września. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie Żywego Różańca.

4. Uroczystość Przyjęcia dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w trzecią niedzielę maja tj. 19 maja 2019 roku. Zapisy dzieci i spotkanie organizacyjne po Mszy o godz. 11.30 za dwa tygodnie – 9 września.

5. Decyzją Ks. Arcybiskupa do Sakramentu Bierzmowania w 2019 roku przystąpi młodzież klas III gimnazjów, natomiast młodzież klas 8 będzie się w tym roku szkolnym przygotowywać się do Bierzmowania a przystąpi do Sakramentu w 2020 będąc w klasie pierwszej szkoły średniej. Spotkanie i zapisy dla młodzieży klas III gimnazjów w niedzielę za dwa tygodnie – 9 września po Mszy o godz.18.00. Natomiast spotkanie dla uczniów klas 8 po Mszy o godz. 18.00 w środę 12 września.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

7. Za tydzień w sobotę zapraszamy na całodniową pielgrzymkę rowerowo – kolejową do Sanktuarium Maryjnego w Swarzewie. Zbiórka przy kaplicy o godz. 9.00. Trasa na rowerze wyniesie około 80 km.

8. Za ofiary złożone na kwiaty i wystrój naszej kaplicy w ubiegłą niedzielę składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Wójt Gminy Pruszcz Gdański oraz samorządowcy zapraszają na Gminne Dożynki 2 września w niedzielę do Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. W Programie o godz. 12.00 Msza Św. Dziękczynna a następnie przegląd Kapel Ludowych i Jarmark Wiejski. Szczegóły znajdują się na ulotkach.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message