Ogłoszenia parafialne –  XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne męczeństwa Św. Jana Chrzciciela a w sobotę – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Od czwartku pierwszego września Msze Święte w naszej parafii w tygodniu wieczorem o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.00 a w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. W środy zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a we wtorki na nabożeństwo ku czci Bł. Jerzego Popiełuszki patrona naszej parafii. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą Św. a sprawy biurowe można zgłaszać po Mszy Św. w zakrystii.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca września. W czwartek i w piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30 (zapraszamy szczególnie wszystkich uczniów rozpoczynających w tym tygodniu nowy rok szkolny). O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W poniedziałek rozpoczniemy nowy kolejny etap budowy naszego kościoła – układanie elewacji zewnętrznej. Zapraszamy na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 7.00 rano, która zostanie odprawiona w intencji o Boże błogosławieństwo dla pracowników i naszej parafii oraz parafialnych przedsięwzięć związanych z budową kościoła.

4. Za tydzień w niedzielę w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji uczniów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny a podczas Mszy o godz. 11.30 pobłogosławię plecaki i przybory szkolne.

5. Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak i Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański Marek Kowalski serdecznie zapraszają na tradycyjne gminne dożynki w dniu 4 września w Wiślince przy ul. Sportowej 2. Dożynki rozpocznie msza dziękczynna w intencji rolników o godz. 12:00. W programie konkursy, koncerty i występy kabaretów.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na koncert w Faktorii Kultury o godz. 19.00. W programie: trochę operetki, opery, symfonii i kilka tańców. Wstęp wolny.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message