Ogłoszenia parafialne –  XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne NMP Królowej, w środę – święto Św. Bartłomieja Apostoła, w piątek – święto NMP Częstochowskiej a w sobotę – wspomnienie Św. Moniki.

2. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i w sierpniu Msze Święte w tygodniu będą zasadniczo odprawiane na przemian. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu 27 sierpnia. W  programie uczestnictwo w drodze krzyżowej i w Eucharystii pod przewodnictwem Bpa Bronakowskiego. Będzie czas na modlitwę osobistą i zwiedzanie. Koszt 60 zł od osoby. Wyjazd z Juszkowa o godz. 7.00. Zapisy telefonicznie Iwona i Marcin Wittner 601 654 404. Informacje są także wywieszone w gablotce.

4. W piątek 26 sierpnia zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Św. Charbela. O godz. 17.30 modlitwy wstawiennicze, różaniec i błogosławieństwo relikwiami a o godz. 18.00 Msza Święta w intencjach zbiorowych za wstawiennictwem Św. Charbela.

5. W sobotę 27 sierpnia zapraszamy na wycieczkę rowerową przez Żuławy Steblewskie, Tczew do Gorzędzieja. Wyjazd po Mszy o godz. 8.00 a powrót pociągiem z Subków po 17. Trasa ok. 65 km. zapraszamy!

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

4. Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca sierpnia. W czwartek i w piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

Inne informacje

Send Us A Message