Ogłoszenia parafialne –  XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w piątek – święto Św. Marii Magdaleny a w sobotę – święto Św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.

2. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i w sierpniu Msze Święte w tygodniu będą zasadniczo odprawiane na przemian. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę. To wspaniała forma rekolekcji w drodze. Gdańska Piesza Pielgrzymka wyrusza 28 lipca. Zapisy i informacje na stronie Pielgrzymka.gda.pl i na plakatach wiszących w kościele.

4. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message