Ogłoszenia parafialne –  XV Niedziela Zwykła 10.07.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto Św. Benedykta patrona Europy, we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Brunona z Kwerfurtu, w środę – wspomnienie  Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek – wspomnienie Św. Bonawentury a w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel.

2. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i w sierpniu Msze Święte w tygodniu będą zasadniczo odprawiane na przemian. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano. W tygodniu, który jest przed nami Msza Święta będzie odprawiona tylko w środę o godz. 18.00 a to z powodu mojego udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się w poniedziałek a kończy w sobotę. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę dzwonić na numer parafialny.

3. W środę w dzień Fatimski przed Mszą Św. którą odprawi Ks. Mieczysław Adamczyk o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową  odmawianą w intencjach wynagradzających Najświętszemu Sercu NMP

4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę. To wspaniała forma rekolekcji w drodze. Gdańska Piesza Pielgrzymka wyrusza 28 lipca. Zapisy i informacje na stronie Pielgrzymka.gda.pl i na plakatach wiszących w kościele.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message