Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła 25.06.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Ireneusza, biskupa i męczennika a w czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

2. Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych w dni powszednie a w soboty i niedziele po Mszy o godz. 8.00

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota i niedziela m-ca lipca. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo po Mszy o godz. 8.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W poniedziałek 26 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

5. 28 lipca rozpocznie się 41 Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem ,,Zdobywamy Jasną Górę”. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej pielgrzymkagdansk. Można również uczestniczyć duchowo w pielgrzymce w grupie Biało- Złotej. W zakrystii należy pobrać formularze i materiały, które pozwolą uczestniczyć w pielgrzymce codzienną modlitwą.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

7. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedziele Mszy wieczornej o godz. 18.00 a w dni powszednie zasadniczo Msze będą odprawiane na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

8. Gmina Pruszcz Gdański 29 czerwca o godz.14.00 organizuje Festiwal Seniora Ośrodku kultury w Cieplewie. Wstęp wolny. Podstawiony będzie bezpłatny autobus o godz.13.15 przy sklepie w Juszkowie i godz.13.20 na Zakątku.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message