Ogłoszenia parafialne – XIV Niedziela Zwykła 09.07.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: we wtorek – święto Św. Benedykta opata, patrona Europy, w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w czwartek – wspomnienie Śww. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta a w sobotę – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

2. W czwartek 13 lipca przypada dzień fatimski, po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na różaniec odmawiany w intencji o pokój na świecie i na Ukrainie.

3. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedziele Mszy wieczornej o godz. 18.00 a w dni powszednie zasadniczo Msze będą odprawiane na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

4. W poniedziałek 10 lipca wyrusza z Gdańska pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę, w której będę brał udział. Msze Święte do czwartku włącznie będzie odprawiał ks. Adam Kroll. W piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00 nie będzie Mszy Świętej. W sobotę o godz. 16.00 w kościele Msza ślubna.

5. 28 lipca rozpocznie się 41 Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem ,,Zdobywamy Ziemię Obiecaną”. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej pielgrzymkagdansk. Można również uczestniczyć duchowo w pielgrzymce w grupie Biało- Złotej. W zakrystii należy pobrać formularze i materiały, które pozwolą uczestniczyć w pielgrzymce codzienną modlitwą.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message