Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela Zwykła 18. 06. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a sobotę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje, które odbędą się po Mszy o godz.18.00 do piątku włącznie. Szczególnie asystę procesyjną (sztandary, baldachim, ministrantów, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki). W czwartek tradycyjne poświecenie wianków a w piątek w uroczystość NSPJ, zapraszamy szczególnie uczniów szkół podstawowych i średnich a także rodziców i nauczycieli, by podziękować za kończący się rok szkolny i prosić o błogosławieństwo Boże na wakacje. W piątek również przypada dzień Ojca.

3. W piątek 23 czerwca po Mszy spotkanie informacyjne dla rodziców oraz  młodzieży i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii i Sakramentu Bierzmowania.

4. Jeszcze raz chciałbym podziękować za modlitwę i udział w procesji Bożego Ciała, za wspaniałe przygotowanie uroczystości. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i kaplicy, za przystrojenie okien i domów na trasie procesji, asyście procesyjnej, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiatki oraz Służbie Liturgicznej a także Straży Pożarnej za zabezpieczenie procesji.

5. W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 765 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu zaprasza na Festyn w przyszłą niedzielę 25 czerwca. Festyn potrwa od 13.30 do 20.30 W programie: loteria fantowa, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji. Przy wyjściu z kaplicy można otrzymać kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu głównej nagrody, którą jest pielgrzymka do Rzymu.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message