Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela Zwykła 18. 06. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a sobotę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje, które odbędą się po Mszy o godz.18.00 do piątku włącznie. Szczególnie asystę procesyjną (sztandary, baldachim, ministrantów, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki). W czwartek tradycyjne poświecenie wianków a w piątek w uroczystość NSPJ, zapraszamy szczególnie uczniów szkół podstawowych i średnich a także rodziców i nauczycieli, by podziękować za kończący się rok szkolny i prosić o błogosławieństwo Boże na wakacje. W piątek również przypada dzień Ojca.

3. W piątek 23 czerwca po Mszy spotkanie informacyjne dla rodziców oraz  młodzieży i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii i Sakramentu Bierzmowania.

4. Jeszcze raz chciałbym podziękować za modlitwę i udział w procesji Bożego Ciała, za wspaniałe przygotowanie uroczystości. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i kaplicy, za przystrojenie okien i domów na trasie procesji, asyście procesyjnej, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiatki oraz Służbie Liturgicznej a także Straży Pożarnej za zabezpieczenie procesji.

5. W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 765 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu zaprasza na Festyn w przyszłą niedzielę 25 czerwca. Festyn potrwa od 13.30 do 20.30 W programie: loteria fantowa, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji. Przy wyjściu z kaplicy można otrzymać kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu głównej nagrody, którą jest pielgrzymka do Rzymu.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message