Ogłoszenia parafialne – X Niedziela Zwykła 11.06.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj X Niedzielę Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego – prezbiterów oraz Alicji Kotowskiej – zakonnicy i Towarzyszy, we wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, w środę – wspomnienie Bł. Michała Kozala, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. W tym tygodniu obchodzimy oktawę Bożego Ciała. W tym roku bez procesji wokół kościoła. W  dni oktawy zapraszamy na  wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i na półgodzinną adorację zakończoną nabożeństwem eucharystycznym.

3. We wtorek 13 czerwca przed Mszą Świętą o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski.

4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5. Urząd Gminy Pruszcz Gdański  informuje, że w dniu 14 czerwca o godz. 15:30 w siedzibie Urzędu przy ul. Zakątek 1 w Juszkowie, na dużej Sali konferencyjnej ( parter) odbędzie się spotkanie z dostawcą usług światłowodowych realizującym inwestycje telekomunikacyjne na terenie Juszkowa. W związku z tym zapraszamy mieszkańców z ulic: Raduńska,  Ogrodowa, Działkowa, Wierzbowa, Bukowa, Krótka, Szczęśliwa, Storczykowa, Liliowa, Różana,  Leśna, Jaśminowa, Zakątek, Wrzosowa, Firmowa, Sportowa, Akacjowa Chabrowa, Makowa, Jarzębinowa, Urocza, Rumiankowa na w/w spotkanie. W związku z ograniczonymi możliwościami lokalowymi prosimy o wytypowanie przedstawicieli poszczególnych ulic, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu.”

6. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za wspaniałe świadectwo wiary tak bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w bezpieczeństwo i przygotowanie procesji oraz ołtarzy. Dzieciom sypiącym kwiatki i idącym w procesji, asyście procesyjnej i Służbie Liturgicznej bardzo dziękuję.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message