Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Rozpoczynamy dziś 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: Posłani, trzeźwi, wolni. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu jest radosnym przeżywaniem wolności. W środę Popielcem rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 oraz popołudniu o godz. 18.00 i 19.00. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w piątek – święto Św. Kazimierza, królewicza.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki o godz.18.30 czyli bezpośrednio po Mszy i na nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w II Niedzielę Wielkiego Postu.

3.  W sobotę 5 marca o godz. 18.00 Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży przed uroczystością w Środę Popielcową o godz. 16.45. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy rodziców młodzieży do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w trakcie której będą mogli również skorzystać z Sakramentu Pokuty.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę m-ca marca. W czwartek nabożeństwo po Mszy Św. a w piątek na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną ale proszę wcześniej potwierdzić telefonicznie wizytę. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy również za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Jako Kościół gdański chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godzinie 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy na tę Mszę Świętą w czasie której będziemy modlić się za naród ukraiński oraz o Boże miłosierdzie nad światem. Środa Popielcowa jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP dzisiaj w niedzielę i w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy a po Mszy odśpiewamy suplikacje.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message