Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Rozpoczynamy dziś 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: Posłani, trzeźwi, wolni. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu jest radosnym przeżywaniem wolności. W środę Popielcem rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 oraz popołudniu o godz. 18.00 i 19.00. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w piątek – święto Św. Kazimierza, królewicza.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki o godz.18.30 czyli bezpośrednio po Mszy i na nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w II Niedzielę Wielkiego Postu.

3.  W sobotę 5 marca o godz. 18.00 Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży przed uroczystością w Środę Popielcową o godz. 16.45. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy rodziców młodzieży do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w trakcie której będą mogli również skorzystać z Sakramentu Pokuty.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę m-ca marca. W czwartek nabożeństwo po Mszy Św. a w piątek na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną ale proszę wcześniej potwierdzić telefonicznie wizytę. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy również za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Jako Kościół gdański chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godzinie 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy na tę Mszę Świętą w czasie której będziemy modlić się za naród ukraiński oraz o Boże miłosierdzie nad światem. Środa Popielcowa jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP dzisiaj w niedzielę i w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy a po Mszy odśpiewamy suplikacje.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message