Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna 21. 05. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę – wspomnienie NMP Wspomożycieli Wiernych a w piątek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W najbliższy poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące czyli tzw. Dni Krzyżowe. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w piątek w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku, zawsze po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i soboty po Mszy o godz. 8.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i w Juszkowie przy ul. Łąkowej o godz. 20.00

3. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 18.00 dzieci komunijne zapraszamy na nabożeństwo majowe, po którym zostaną rozdane pamiątki komunijne i zrobione zostanie zdjęcie komunijne. Od poniedziałku dzieci w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć w wieczornych Mszach Świętych a w sobotę, na zakończenie Białego Tygodnia, o godz. 11.00 Msza Święta W Matemblewie. Szczegółowy program Białego Tygodnia znajduje się w gablotce parafialnej.

4. Przy wyjściu z kaplicy i w zakrystii do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message