Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto Św. apostołów Filipa i Jakuba, w środę – uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski a za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Archidiecezjalny Odpust ku czci Św. Wojciecha. Centralne uroczystości na wzgórzu Św. Wojciecha w niedzielę o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Świętego Wojciecha. O godz. 9.15 sprzed kościoła w Łęgowie wyruszy grupa do której można się dołączyć także w Pruszczu. Zapraszamy dorosłych i dzieci a może szczególnie młodzież, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania. Kustosz sanktuarium św. Wojciecha zaprasza na wystawę misyjną, wejście na plebanię do oratorium misyjnego od strony kapliczki Matki Bożej.

3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00 W Borzęcinie majowe tradycyjnie przy kapliczce o godz. 19.00

4. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.  W piątek rozpocznie się nowenna do Ducha świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić 19 maja.

5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w sobotę 18 maja o godz. 12.00 a uroczystość Rocznicy Komunii Świętej na zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę 26 maja o godz. 11.30. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszamy na spotkanie przygotowujące we wtorek 7 maja po Mszy o godz. 18.45

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Jest także magazyn Gość Niedzielny Historia po 12 zł.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message