Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną – Ogólnopolską Niedzielę modlitw za Kierowców a w związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym modlimy się o bezpieczeństwo na drogach i roztropność dla kierowców. Msze Święte w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 nie będzie do odwołania wieczornej Mszy o godz. 18.00.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. W sobotę – wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00 W Borzęcinie majowe tradycyjnie przy kapliczce o godz. 19.00

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca sierpnia. W czwartek i w piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych o godz. 8.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek 10 maja.  Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.30. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Jest także magazyn Gość Niedzielny Historia po 12 zł.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message