Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu kiedyś noszącą nazwę 1 Niedzieli Meki Pańskiej a tradycja nakazuje zakrywanie krzyży. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o godz. 18.30 oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. W przyszłą niedzielę 24 marca będziemy obchodzić Niedziele Palmową a podczas Mszy będzie obrzęd poświęcenia palm.

2.  W poniedziałek o godz. 18.00 podczas uroczystej Mszy Świętej ks. bp Piotr Przyborek udzieli sakramentu Bierzmowania 48 kandydatom z naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodych ludzi prosząc o owoce darów Ducha Świętego dla nich.

3. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2024 roku zapraszamy na spotkanie dzisiaj w  niedzielę po Mszy o godz. 11.30. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP zapraszamy na spotkania przygotowujące do Bierzmowania:  w środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00 do salki.

4. W dni powszednie 10 min. przed Mszą Św. i w niedziele przed Mszą o godz. 8.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawianą w intencji o pokój na Ukrainie i na świecie. W sobotę 16 marca rozpoczęliśmy odmawianie Nowenny w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki. Nowenna jest ogólnopolską inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski. Modlitwę odmawiamy przed Mszą w dni powszednie o godz. 18.00 a w sobotę i w niedzielę o godz.8.00. Wyjątkowo jutro w poniedziałek przed Mszą o godz. 8.00, która zostanie odprawiona w intencji zmarłego niedawno Ks. Jana Plottke proboszcza ze Starzyna. Chciałbym również podziękować za wszelkie przejawy życzliwości i współczucia z racji śmierci mojej bratowej Krystyny, której pogrzeb odbędzie się we wtorek w Gołubiu. Proszę o modlitwę w intencji zmarłej i jej najbliższej rodziny.

5. Można już nabyć tegoroczne, juszkowskie, oryginalne kartki wielkanocne. Warto pomyśleć o życzeniach napisanych własnoręcznie i przesłanych tradycyjnie 🙂

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

7.  W tym roku przypada 40 rocznica bestialskiego mordu dokonanym przez oprawców SB na ks. Jerzym Popiełuszko. Region Gdański NSZZ ,,Solidarność” wraz z Oddziałem Gdańskim Instytutu Pamięci Narodowej, podejmuje szereg wydarzeń upamiętniających postać i nauczanie ks. Jerzego Popiełuszki ze szczególnym akcentem na ślady ks. Jerzego na ziemi gdańskiej. Honorowy patronat nad tymi wydarzeniami objął metropolita gdański abp Tadeusz Wojda. 22 marca 2024 r.  w  piątek przed Niedzielą Palmową zapraszamy na  Drogę Krzyżową od Bazyliki Św. Brygidy do kościoła pw. Św. Franciszka z Asyżu poprzedzoną Mszą Świętą o godz. 15:00. Planowany start Drogi Krzyżowej – godz. 15:45.

Trasa Drogi Krzyżowej: Bazylika Św. Brygidy – Plac Solidarności – pomnik Poległych Stoczniowców – Góra Gradowa – Krzyż Milenijny – Forty Napoleońskie – ul. Kartuska – kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message