Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna 14. 05. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. W sobotę 20 maja o godz. 10.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbędą się święcenia kapłańskie diakonów naszej Archidiecezji. Prosimy o modlitwę w intencji tegorocznych neoprezbiterów.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku, zawsze po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i soboty po Mszy o godz. 8.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i w Juszkowie przy ul. Łąkowej o godz. 20.00

3. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 przeżywać będziemy Pierwszą Komunię Świętą dla 56 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej. Msze Św. w przyszłą niedzielę odbędą się o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 Zbiórka dla dzieci komunijnych przed uroczystością o godz. 11.40 a o godz. 18.00 nabożeństwo majowe dla dzieci komunijnych. Przez cały następny tydzień od poniedziałku 22 maja zapraszamy dzieci wraz z bliskimi oraz parafian na tzw. Biały Tydzień (Msze Św. o godz. 18.00). Pierwsza spowiedź dla dzieci w piątek 19 maja w dwóch grupach: pierwsza – chłopcy o godz. 16.15 i druga – dziewczynki o godz. 17.00.

4. W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 653 zł. Za złożone ofiary na wystrój i kwiaty w naszej kaplicy składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Parafia Podwyższenia Krzyża w Pruszczu organizuje trzydniową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 16 – 18 maja. Koszt 200 zł. Zapisy i wpłata w parafii w Pruszczu.

6. Przy wyjściu z kaplicy i w zakrystii do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Najbliższe spotkania – próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świetej w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek (15, 16, 17 i 18 maja) o godzinie 18.40.

Inne informacje

Send Us A Message