Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. w naszej parafii o godz. 6.00 – (rezurekcja), 10.00, 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00 – w kaplicy. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt – Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00). Msze Św. o godz.10.00 i 11.30 są odprawiane w kościele a o godz. 8.00 i 18.00 w kaplicy.
  2. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będziemy obchodzić w II Niedzielę Wielkanocną. Nowenna i Koronka odmawiana jest 10 min. przed wieczorną Mszą Św. a w Święta 10 min. przed Mszą o godz. 10.00
  3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę odmawianą przez Wspólnotę Żywego Różańca (będzie można wtedy także wymienić tajemnice różańcowe).
  4. Msza Św. świąteczna i niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii.
  5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy.
  6. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za duchowe przeżycie czasu Wielkiego Postu oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję za modlitwę i złożone ofiary. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które przygotowały Liturgie: scholii dziecięcej i młodzieżowej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom śpiewającym, czytającym i czuwającym przed Najświętszym Sakramentem. Dziękuję wszystkim którzy przygotowywali technicznie uroczystości: TV Juszkowo, nagłośnieniu i oświetleniu oraz paniom przygotowującym Ołtarze Grobu Pańskiego i Ciemnicy, wszystkim bez których nie moglibyśmy przeżywać tych Świąt w kościele i w kaplicy. Osobne podziękowanie składam panu Bolesławowi, który wykonał w czasie przedświątecznym stojak pod paschał, świecznik ołtarzowy i gong liturgiczny. Dziękuję również mojemu przyjacielowi i rodzeństwu, którzy gościnnie wyśpiewali Pasję w czasie Liturgii Wielkiego Piątku i Orędzie Wielkanocne.

Wszystkim parafianom życzę Błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask Zmartwychwstałego Chrystusa. Przede wszystkim nadziei na nowe i lepsze życie w zdrowiu i w łasce Bożej oraz w wieczności, kiedy wejdziemy do Chwały Zbawionych w Chrystusie. Alleluja !

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message