Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która obchodzona jest w Polsce jako Dzień Dziękczynienia – Święto Opatrzności Bożej. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej, w piątek – wspomnienie Błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy a w sobotę – wspomnienie Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W czwartek 11 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. w naszej kaplicy w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy o godz. 18.00 wieczorem). W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Po każdej Mszy Św. będzie nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a po Mszy o godz. 10.00 procesja eucharystyczna wokół placu kościelnego na którą zapraszam szczególnie asystę procesyjną i dzieci. Dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby nosić poduszki i sypać kwiatki zapraszam we wtorek na spotkanie po Mszy Św. o godz. 18.45. W tym roku nie będzie procesji w czasie Oktawy Bożego Ciała ale serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W piątek Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

2. Za tydzień w niedzielę przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jubilata.

3. Na stoliku przy drzwiach kaplicy jest do nabycia prasa katolicka, tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Można także zabrać ze sobą za darmo magazyn ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

4. Dzisiaj po Mszy będzie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Ryszarda Konerta z ul. Jar Raduni. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message