Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która obchodzona jest w Polsce jako Dzień Dziękczynienia – Święto Opatrzności Bożej. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej, w piątek – wspomnienie Błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy a w sobotę – wspomnienie Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W czwartek 11 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. w naszej kaplicy w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy o godz. 18.00 wieczorem). W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Po każdej Mszy Św. będzie nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a po Mszy o godz. 10.00 procesja eucharystyczna wokół placu kościelnego na którą zapraszam szczególnie asystę procesyjną i dzieci. Dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby nosić poduszki i sypać kwiatki zapraszam we wtorek na spotkanie po Mszy Św. o godz. 18.45. W tym roku nie będzie procesji w czasie Oktawy Bożego Ciała ale serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W piątek Ks. Arcybiskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

2. Za tydzień w niedzielę przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jubilata.

3. Na stoliku przy drzwiach kaplicy jest do nabycia prasa katolicka, tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Można także zabrać ze sobą za darmo magazyn ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

4. Dzisiaj po Mszy będzie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Ryszarda Konerta z ul. Jar Raduni. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message