Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy 16.06.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa a w piątek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi. W uroczystość Bożego Ciała w naszej kaplicy Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i po procesji przy świetlicy (nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00). Procesja, która jest także manifestacją naszej wiary, wyruszy od kaplicy po Mszy Św. o godz. 10.00. W tym roku procesja do czterech ołtarzy przebiegać będzie ul. Raduńską w dół do ul. Sportowej i dalej do świetlicy gminnej, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona tradycyjnie Msza Św. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na spotkanie w poniedziałek i w środę o godz. 18.30 przy kaplicy. Proszę o przygotowanie ołtarzy i asysty procesyjnej a także o przystrojenie okien i domostw na trasie procesji. Proszę aby tegoroczne dzieci komunijne uczestniczyły w procesji w albach. Z racji oktawy uroczystości Bożego Ciała nie ma postu piątkowego.

2. We wtorek Msza Św. w naszej kaplicy wyjątkowo rano o godz. 8.00.  Nie będzie Mszy o godz. 18.00.

3.Zapraszamy do udziału, w organizowanej przez środowisko ,,Gdańskiego Ruchu Pielgrzymkowego”, w dwudniowej pieszej pielgrzymce śladami Bł. Doroty do Mątów Wielkich, która odbędzie się w terminie 21 – 22 czerwca. Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek o godz. 6.30 Mszą św. w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, zakończenie w sobotę o godz. 16.00 Mszą w Mątach Wielkich.

4. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 878 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu zaprasza w przyszłą niedzielę na festyn, w programie m.in. Wielka Loteria Fantowa (proszę zabrać ze sobą kupon loteryjny), specjalny plac zabaw dla dzieci, punkt porad medycznych, wejście na wieżę kościelną, jazda konna, makijaż dziecięcy, dobra kuchnia, kawiarnia i miła atmosfera. Początek o godz. 13.30 – zakończenie o godz. 21.00

7. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ,,Karol” działające przy Szkole Podstawowej w Rotmance zbiera datki na pomoc w leczeniu Emilki Główczewskiej i Nikoli Lewarskiej, w zamian za datki będzie można otrzymać książkę z rysunkami i opowiadaniami dzieci, które wygrały konkurs im. Karola Wojtyły oraz płytkę z anegdotami o papieżu i piosenkami religijnymi nagranymi przez dzieci w ramach festiwalu.

8. W dalszym ciągu poszukiwany jest chętny do pracy przy przystani kajakowej w Juszkowie (szczegóły oferty można otrzymać w zakrystii). Istnieje możliwość dofinansowania wypoczynku kolonijnego dzieci w ramach ubezpieczenia w KRUS. Szczegóły oferty znajdują się na plakacie na tablicy sołeckiej i ulotce, którą można otrzymać w zakrystii.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message