Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy 11. 06. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, Alicji Kotowskiej i Towarzyszy, we wtorek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, w środę – Wspomnienie Bł. Michała Kozala a w sobotę – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i cicha Msza po zakończeniu procesji przy czwartym ołtarzu. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o godz. 10.00 i przebiegać będzie następującą drogą: od kaplicy ul. Raduńską w górę do ul. Ogrodowej i ul. Ogrodową do nr. 38 (Dom Weselny). Proszę o pomoc sąsiedzką przy przygotowaniu ołtarzy a także o przystrojenie domów na trasie procesji. Zapraszam do wzięcia udziału w procesji wszystkich wiernych, zwłaszcza asystę procesyjną (baldachim i sztandary parafialne), dzieci w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiatki – dla nich próba w poniedziałek, we wtorek i w środę po wieczornej Mszy o godz. 18.45. Proszę o przynoszenie kwiatów do koszyczków dla dzieci na procesję i w oktawie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy o godz. 8.00. W oktawie uroczystości Bożego Ciała także z procesją.

3. We wtorek 13 czerwca zapraszamy przed Mszą o godz. 17.30 na nabożeństwo fatimskie.

4. Dzisiaj po Mszach Świętych przy wyjściu z kaplicy wolontariusze zbierają ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

5. Przy wyjściu z kaplicy i w zakrystii do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Chłopców, szczególnie tegorocznych komunistów ale także i młodszych, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy o godz. 18.00

7. W sobotę 17 czerwca w Katedrze Oliwskiej o godz. 10.00 odbędą się święcenia diakonatu. Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do święceń. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 będę przeżywał razem z moimi współbraćmi w kapłaństwie 20 rocznicę święceń.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message