Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 31.05.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. dzisiaj w kaplicy o godz. 8.00 i 10.00 oraz na zakończenie procesji. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o godz.10.00 i w tym roku przebiegać będzie ulicą Kasztanową w dół pod obwodnicą i dalej ulicą Łąkową w górę (ten odcinek drogi będzie najtrudniejszy, ale proszę o wyrozumiałość i wzajemną pomoc) do ulicy Raduńskiej, którą przejdziemy w dół do numeru 5a – tam  zakończenie procesji i ostatnia cicha Msza Święta.

2. Od jutra przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną na placu kościelnym po Mszy Św. o godz. 18.00, w sobotę i niedzielę po Mszy o godz.8.00. Z racji Oktawy Bożego Ciała nie ma w piątek postu od pokarmów mięsnych.

3. Zapraszam na wycieczkę rowerową do Borzęcina na ostatnie nabożeństwo majowe przy kapliczce o godz. 19.00. Zbiórka dzisiaj przy kaplicy w Juszkowie o godz. 18.15

4. Przed nami dni eucharystyczne: pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca czerwca. W piątek odwiedzę od godz. 9.00 chorych w naszej parafii z posługą sakramentalną, a po popołudniu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie i nabożeństwo Żywego Różańca.

5. W najbliższą sobotę  o godz. 9.00 spotkanie organizacyjne dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

6. W poniedziałek 4 czerwca (zbiórka przy kaplicy w Juszkowie o godz. 4.30) wyrusza pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do sanktuariów na południu Polski i przez tydzień do przyszłej niedzieli zastępować mnie będzie neoprezbiter Ks. Wojciech Kąkol, który na ten czas zamieszka na plebanii w Juszkowie.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności + Stanisławę Płaczek lat 86 z ul. Lipowej. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message