Ogłoszenia parafialne – Niedziela Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. w tym dniu w kaplicy o godz. 8.00 i 10.00 oraz na zakończenie procesji. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o godz.10.00 i w tym roku przebiegać będzie ulicą Kasztanową w dół pod obwodnicą i dalej ulicą Łąkową w górę (ten odcinek drogi będzie najtrudniejszy, ale proszę o wyrozumiałość i wzajemną pomoc) do ulicy Raduńskiej, którą przejdziemy w dół do numeru 5a – tam zakończenie procesji i ostatnia cicha Msza Święta. Proszę o przygotowanie ołtarzy, asystę procesyjną i tradycyjne przystrojenie okien na trasie procesji. Dzieci komunijne i rocznicowe zapraszam obowiązkowo do asysty procesyjnej. Dziewczynki chcące sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji i Oktawy Bożego Ciała zapraszam na spotkania przygotowujące we wtorek i w środę po Mszy o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.00. Prosimy tradycyjnie o przynoszenie kwiatków, które można składać przy kaplicy.

2. Po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przeżywać będziemy Oktawę z procesją eucharystyczną na placu kościelnym, która zakończy się Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

4. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca czerwca. W piątek odwiedzę od godz. 9.00 chorych w naszej parafii z posługą sakramentalną, a po popołudniu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie i nabożeństwo Żywego Różańca.

5. W najbliższy poniedziałek po Mszy o godz.18.00 spotkanie organizacyjne dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

6. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message