Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. w naszej kaplicy o godz. 10.00 i 11.30. Jutro we wtorek II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. w tym dniu jak w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W czasie kolęd, a więc od środy, Msze w dni powszednie tylko rano o godz. 8.00. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek – Święto Śww. Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i zarazem ostatni dzień roku 2017. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem połączone z nabożeństwem dziękczynnym za miniony rok o godz. 18.00. W piątek w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego nie ma postu od pokarmów mięsnych.
3. W gablocie jest wywieszony plan tegorocznej Kolędy Parafialnej, która rozpocznie się zaraz po świętach w środę 27 grudnia. Plan Kolędy jest wywieszony także na stronie internetowej parafii.
4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, świąteczne wydania tygodników: Gość Niedzielny w cenie po 8 zł. i Niedziela z kolędową płytą po 10 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
5. Nasza parafia oraz parafia Ks. kanonika Janusza Mathei z Giemlic organizuje pielgrzymko – wycieczkę w dniach od 04 do 10 czerwca 2018 roku do Krakowa, Łagiewnik, Zakopanego, Szczawnicy, Pragi, Kudowy Zdroju i Wrocławia. Cena 850 zł. i 60 euro. Zapisy telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Św. Szczegóły wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
6. Chciałbym podziękować za wspólnie przeżyty czas Adwentu, za uczestnictwo w porannych Roratach (dziękuję szczególnie dzieciom, które przychodziły z lampionami) Moje wielkie podziękowanie kieruję do wszystkich osób, które przygotowały i ustroiły świątecznie kaplicę i żłóbek, dziękuję za serce i dary, za przygotowanie i rozniesienie świątecznych niespodzianek osobom starszym, chorym i samotnym w naszej parafii. Za wielki dar serca i ducha w tym okresie przedświątecznym i świątecznym niech Nowonarodzony błogosławi i darzy! Chciałbym także osobiście podziękować za wszystkie życzenia i „niespodziewanki”, jakie w tych dniach otrzymałem od Was, serdeczne Bóg Zapłać!

Inne informacje

Send Us A Message