Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu 24.12.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę Adwentu a zarazem wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o tradycyjnym, postnym i bez alkoholowym charakterze polskiej wieczerzy wigilijnej, której powinna towarzyszyć wspólna modlitwa i lektura fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. O północy tradycyjna pasterka. Zapraszam pięć minut przed godziną 24.00 Złożymy sobie wzajemnie, łamiąc się opłatkiem, tradycyjne życzenia.
2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. w naszej kaplicy o godz. 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy porannej o godz. 8.00). We wtorek II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W czasie kolęd, a więc od środy, Msze w dni powszednie tylko rano o godz. 8.00
3. W gablocie jest wywieszony plan tegorocznej Kolędy Parafialnej, która rozpocznie się zaraz po świętach w środę 27 grudnia. Plan Kolędy jest wywieszony także na stronie internetowej parafii.
4. Można jeszcze nabyć świąteczne świece caritasowskie – cena 6 zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne w naszej diecezji a także zakupić poświęcony opłatek na stół wigilijny, jeżeli nie został dostarczony przez wolontariuszy.
5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, świąteczne wydania tygodników: Gość Niedzielny w cenie po 8 zł. i Niedziela z kolędową płytą po 10 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój kaplicy zebraliśmy 696,71 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message