Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Bożego Ciała 26.05.2016 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jedno z najważniejszych świąt katolickich. Nasz udział we Mszy Św. i procesji Bożego Ciała jest manifestacją wiary w realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych. Prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa o umocnienie wiary i błogosławieństwo naszych domów i rodzin. Za chwilę wyruszymy na trasę procesji do czterech ołtarzy gdzie wysłuchamy czterech fragmentów ewangelii przedstawiających tajemnicę obecności Chrystusa w Eucharystii. Po procesji, przy świetlicy, zostanie odprawiona Msza św. dla osób, które jeszcze nie uczestniczyły w Eucharystii.
Zapraszam do przeżywania Oktawy Bożego Ciała. Codziennie w dni powszednie do czwartku włącznie Msza Św. o godz. 18.00 połączona z procesją na placu parafialnym. W niedzielę po Mszy o godz. 10.00. Szczególnie zapraszam dzieci by upiększały swoją obecnością procesję. Na zakończenie Oktawy w czwartek tradycyjne poświecenie wianków i bukietów ziół. Z racji Oktawy nie ma postu piątkowego.
Wszystkim mamom z okazji dnia ich święta składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask, a te które już odeszły do wieczności niech Bóg przyjmie do Swojej Chwały.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message