Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Bożego Ciała 26.05.2016 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jedno z najważniejszych świąt katolickich. Nasz udział we Mszy Św. i procesji Bożego Ciała jest manifestacją wiary w realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych. Prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa o umocnienie wiary i błogosławieństwo naszych domów i rodzin. Za chwilę wyruszymy na trasę procesji do czterech ołtarzy gdzie wysłuchamy czterech fragmentów ewangelii przedstawiających tajemnicę obecności Chrystusa w Eucharystii. Po procesji, przy świetlicy, zostanie odprawiona Msza św. dla osób, które jeszcze nie uczestniczyły w Eucharystii.
Zapraszam do przeżywania Oktawy Bożego Ciała. Codziennie w dni powszednie do czwartku włącznie Msza Św. o godz. 18.00 połączona z procesją na placu parafialnym. W niedzielę po Mszy o godz. 10.00. Szczególnie zapraszam dzieci by upiększały swoją obecnością procesję. Na zakończenie Oktawy w czwartek tradycyjne poświecenie wianków i bukietów ziół. Z racji Oktawy nie ma postu piątkowego.
Wszystkim mamom z okazji dnia ich święta składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask, a te które już odeszły do wieczności niech Bóg przyjmie do Swojej Chwały.

Inne informacje

Send Us A Message