IX Niedziela Zwykła 29.05.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy IX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę –wspomnienie Św. Justyna męczennika a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie po Mszy wieczornej o godz. 18.00 procesja eucharystyczna na placu parafialnym ( w niedzielę po Mszy o godz. 10.00). W czwartek na zakończenie Oktawy tradycyjne poświecenie wianków i bukietów ziół oraz młodych pędów zbóż. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Św. o godz. 18.00 ( w tym dniu z racji uroczystości nie ma postu piątkowego).
2. Jeszcze raz chciałbym podziękować za bardzo liczne uczestnictwo w uroczystości Bożego Ciała, za manifestację wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Szczególne podziękowanie kieruję do rodzin, które z wielkim oddaniem przygotowały ołtarze, do dziewczynek sypiących kwiatki i dzieci niosących symboliczne eucharystyczne poduszki. Wszystkich zaangażowanym w procesję, za przygotowanie oprawy liturgicznej ( ministrantom, panu organiście ) za baldachim i nagłośnienie, bardzo serdecznie dziękuję.
3. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie o godz. 18.00 !uwaga! od czerwca w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Sprawy biurowe proszę zgłaszać bezpośrednio po Mszy Św. bądź telefonicznie ( tel. 888 178 039 ).
4. Ostanie nabożeństwa majowe w Borzęcinie o godz. 19.00 a na ul. Łąkowej (Os. Kwiatowe) o godz. 20.00. W kapliczce codziennie bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z procesją na placu parafialnym.
5. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświecony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kapliczce codziennie po mszy a w niedziele po Mszy o godz. 10.00.
6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca czerwca. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych z posługą duszpasterską, okazja do spowiedzi tutaj na placu od godz. 17.00. w sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający Najśw. Sercu Maryi o godz. 8.00 ( przed Mszą Św.). W niedziele na Mszę o godz. 8.00 zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca z Juszkowa. Po Mszy odmówimy różaniec i ustalimy sprawy organizacyjne.
7. W domku parafialnym można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę, dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Jest także miesięcznik L’Osservatore Romano.
8.Msza św. w intencji Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona w Archikatedrze Oliwskiej 2 czerwca (w czwartek) o godz. 18.00. Zostanie wtenczas odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca pierwszego Metropolitę Gdańskiego.
9. Za tydzień w niedzielę w Polsce będziemy obchodzić Święto dziękczynienia i zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej -Wotum Wdzięczności za Wolna Polskę.
10. W niedziele 5 czerwca w Łęgowie odbędzie się uroczystość wręczenia wyróżnienia ,,Człowiek Pojednania i Pokoju 2016” panu Krzysztofowi Zanussiemu. Początek o godz. 17.00 w kościele a potem uroczystości przeniosą się do hali w Oratorium.
11. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message