Ogłoszenia parafialne – Środa Popielcowa 02.03.2022r.

1. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, który ma nas przygotować duchowo na przeżywanie Świąt Paschalnych. W niedzielę rozpoczęliśmy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: Posłani, trzeźwi, wolni. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu jest radosnym przeżywaniem wolności. Dzisiaj Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 oraz popołudniu o godz. 18.00 i 19.00.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki o godz.18.30 czyli bezpośrednio po Mszy i na nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w II Niedzielę Wielkiego Postu.

Ogłoszenie Urzędu Gminy w Juszkowie

24 lutego za naszą wschodnią granicą rozpoczęła się wojna. Za sprawą agresji Rosjan Ukraińcy obudzili się w nowej, tragicznej rzeczywistości. Ginie ludność cywilna, ranione są bezbronne dzieci. Nie możemy być obojętni w obliczu tak wielkiej tragedii, jaką jest odebranie ludziom spokoju i wolności. Bądźmy gotowi na przyjęcie zrozpaczonych rodzin pod swój dach i udzielmy wsparcia w miarę swoich możliwości. Form niesienia pomocy jest wiele. Dary w postaci artykułów spożywczych, w tym mleka modyfikowanego dla dzieci,  środków higienicznych, leków przeciwbólowych i opatrunków można przynosić do urzędu gminy Pruszcz Gdański w Juszkowie.

Zachęcam aby każdy w miarę swoich możliwości, czynem, ofiarą, modlitwą i postem wsparł dzieło Pomocy Ukrainie i Pokoju na świecie.

Inne informacje

Send Us A Message