Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz.18.30 czyli bezpośrednio po Mszy i na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – w niedziele o godz. 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu. Podczas Mszy Świętych nauki ogólne. W poniedziałek, we wtorek i w środę nauki ogólne o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Chciałbym aby w miarę możliwości jak najwięcej osób wzięło udział w rekolekcjach, dlatego do wyboru nauki będą rano i wieczorem. Dla dzieci nauki w poszczególne dni o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.15. Rekolekcje wygłosi ks. Adam Kroll duszpasterz parafii Św. Mikołaja w Gdyni.

2.  W ubiegłą sobotę 5 marca o godz. 18.00 Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Sakrament przyjęło 31 młodych ludzi. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Zespołowi Muzycznemu Kościoła Domowego, paniom przygotowującym kościół i kuchnię uroczystości a także rodzicom zaangażowanym w przygotowania do uroczystości.

3. W środę o godz. 17.30 na modlitwę różańcową zaprasza Wspólnota Żywego Różańca.

4. Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Na pomoc Ukrainie zebraliśmy 7522, 33 zł. i 5 eu. Bóg zapłać za hojne serca. Pieniądze zostały już wpłacone na konto Caritas. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze ofiarować pomoc, może to uczynić wpłacając pieniądze na konto Caritas –            

z dopiskiem UKRAINA: BANK MILLENNIUM S.A 18 1160 2202 0000 0001 0993 9504

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy również za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenie Urzędu Gminy w Juszkowie

Nie możemy być obojętni w obliczu tak wielkiej tragedii, jaką jest wojna na Ukrainie. Bądźmy gotowi na przyjęcie zrozpaczonych rodzin pod swój dach i udzielmy wsparcia w miarę swoich możliwości. Form niesienia pomocy jest wiele. Dary w postaci artykułów spożywczych z długim terminem przydatności, w tym mleka modyfikowanego dla dzieci,  środków higienicznych, leków przeciwbólowych i opatrunków można przynosić do urzędu gminy Pruszcz Gdański w Juszkowie codziennie w godzinach urzędowania a w weekendy między g. 12.00 a 16.00

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message