Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz.18.30 czyli bezpośrednio po Mszy i na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – w niedziele o godz. 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu. Podczas Mszy Świętych nauki ogólne. W poniedziałek, we wtorek i w środę nauki ogólne o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Chciałbym aby w miarę możliwości jak najwięcej osób wzięło udział w rekolekcjach, dlatego do wyboru nauki będą rano i wieczorem. Dla dzieci nauki w poszczególne dni o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.15. Rekolekcje wygłosi ks. Adam Kroll duszpasterz parafii Św. Mikołaja w Gdyni.

2.  W ubiegłą sobotę 5 marca o godz. 18.00 Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Sakrament przyjęło 31 młodych ludzi. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Zespołowi Muzycznemu Kościoła Domowego, paniom przygotowującym kościół i kuchnię uroczystości a także rodzicom zaangażowanym w przygotowania do uroczystości.

3. W środę o godz. 17.30 na modlitwę różańcową zaprasza Wspólnota Żywego Różańca.

4. Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Na pomoc Ukrainie zebraliśmy 7522, 33 zł. i 5 eu. Bóg zapłać za hojne serca. Pieniądze zostały już wpłacone na konto Caritas. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze ofiarować pomoc, może to uczynić wpłacając pieniądze na konto Caritas –            

z dopiskiem UKRAINA: BANK MILLENNIUM S.A 18 1160 2202 0000 0001 0993 9504

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy również za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenie Urzędu Gminy w Juszkowie

Nie możemy być obojętni w obliczu tak wielkiej tragedii, jaką jest wojna na Ukrainie. Bądźmy gotowi na przyjęcie zrozpaczonych rodzin pod swój dach i udzielmy wsparcia w miarę swoich możliwości. Form niesienia pomocy jest wiele. Dary w postaci artykułów spożywczych z długim terminem przydatności, w tym mleka modyfikowanego dla dzieci,  środków higienicznych, leków przeciwbólowych i opatrunków można przynosić do urzędu gminy Pruszcz Gdański w Juszkowie codziennie w godzinach urzędowania a w weekendy między g. 12.00 a 16.00

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message